20 април 2024

Baja Bulgaria 2017: победителите

Много зрелища и емоции предизвика провелата се през уикенда оф-роуд надпревара Baja Bulgaria 2017 - кръг от Националния крос-кънтри шампионат, втори кръг от Източноевропейския Баха Шампионат и кръг от Европейския баха шампионат на FIM.

На старта на състезанието край Русе застанаха близо 40 машини от различни категории - 4х4 автомобили, SSV-бъгита, ATV-четириколки и мотоциклети. Те трябваше да преодолеят трасета с обща дължина около 500 км за трите състезателни дни, като сервизният парк и биеака на ралито бяха в местността Средна Кула край Русе.

Автомобилите бяха разделени в клас Т1 и Т2 според модификациите по машините, като участваха и в смесено генерално класиране със SSV-бъгитата. Именно SSV-машините бяха и най-бързи по трасето, като заеха челните две места в общата подредба. Най-бърз бе екипажът Емил Миланов - Милен Дечев с CAN-AM MAVERICK 1000. Те успяха да вземат малко над 13 минути аванс пред шампиона Николай Гочев (POLARIS RZR 1000).

С третото си време в смесената подредба, победители при автомобилите и на върха на стълбичката в клас Т1 стана екипажът на Hyundai Offroad Team Цветомир Иванчев - Ивайло Николов (Hyundai Santa Fe Т1). С 4-о време в оверола, Валентин Гергов и димитър Лянгов с CAN-AM 1000 XP допълниха подиума при бъгитат

Втори в клас Т1 финишираха Николай Колев и Христомир Илиев с Nissan Patrol, а топ 3 допълни дебютанта Виктор Върбанов, син на ветерана Ивайло Върбанов, с навигатор Александър Стоянов и Mitsubishi Pajero Proto.

В клас Т2 най-бързи бяха Бисер Христов и Димитър Димитров с Dacia Duster, а в клас "open" триумфираха Станислав Стоянов и Павел Радев с Nissan Navara.

В надпреварата за ATV-четириколки купата от Baja Bulgaria 2017 взе Емил Комаровски (Yamaha Raptor), който надделя над Красимир Колев (Honda TRX) и Стефан Крушков (Yamaha Raptor). За класификацията на FIM трофеят отиде у украинеца Олександър Башинский (YAMAHA YFZ 450).

09.09 2023 в 05:30 1