19 април 2024

Българска победа в Rally Greece Offroad 2017

Снимка: ODISS.GR

С победа в клас Т1 и второ място в генералното класиране, плюс 2-ро място в класа на UTV-машините завърши за българите Rally Greece Offroad 2017. В надпреварата, която се проведе този уикенд в района на Флорина в Гърция, участие взеха над 60 участника от цяла Европа, плюс опитни пилоти от Израел. Сред тази навалица от оф-роуд машини, застанаха и 4 български - 3 джипа и едно UTV-бъги.

С много добро темпо в кръга от Източноевропейския оф-роуд шампионат, ветераните Ивайло Върбанов и Георги Антов (Mitsubishi Pajero) успяха да грабнат титлата в класа за автомобили Т1. В смесеното генерално класиране, на Иво и Гого не им достигнаха едва 5 минути, за да преборят израелците Елирал Ифрах и Адар Меламед с бъги Can-Am.

С победата си в генералното класиране, израелският екипаж на Can-Am логично взе и победата в класа на UTV-бъгитата. Там пък България се отчете с второ място, в лицето на шампиона Николай Гочев с бъги Polaris, навигиран от Красимир Колев. В смесената подредба Гочев и Колев се наредиха на 4-о място, след титулувания еврейски пилот Раз Хайман с болид Pointer, който пък стана подгласник на Върбанов и Антов в клас Т1.

Малшанс пък не позволи на екипажа на Hyundai off-road racing team да финишира в Rally Greece Offroad 2017. След изминати седем състезателни етапа и удар в скала, екипажът Цветомир Иванчев/Ивайло Николов (Hyundai Santa Fe T1) приключи участието си преждевременно, след като стан ясно, че ще отнеме много време да се ремонтира колата, което не даваше никакъв шанс за отбора за по-предно класиране.

В съботния ден, екипажът на Hyundai се движеше трети във временното класиране на своя клас като се бореше за второто място, до което бе много близо. Технически проблеми пък не позволиха и на 4-ия роден екипаж - този на Константин Чолаков и Ивайло Жеков (Toyota Hilux Proto) да изкара цялото рали.

Следващият кръг от Източноевропейския баха шампионат е в България, край Русе, където от 21 до 23 юли ще се проведе Baja Bulgaria.

09.09 2023 в 05:42 1