19 април 2024

Six Days Crazy Job 2015 стартира с атрактивен пролог

Атрактивен пролог и победа на 17-годишния Теодор Кабакчиев (KTM) поставиха началото на 9-тото издание на Six Days Crazy Job. Вчера на затвореното трасе край с. Енина стартираха близо 70 състезатели от България и чужбина в класовете Мотоциклети „Експерт”, Мотоциклети „Експерт – Тийм” (отборно класиране), Мотоциклети „Стандарт”, Мотоциклети „Стандарт – Тийм”, „Жени”, АТВ и „Сеньор 45+”. Надпреварата се организира от мотоклуб „Crazy Job” – Стара Загора и е единствена по рода си. Тя представлява шест дни тежко ендуро из живописните райони на Стара планина, като първите три важат и за класирането на BG-X Ендуро шампионата.

В клас „Експерт” Кабакчиев без изненада завъртя най-бързо четирите обиколки на пролога за 08:25.8 минути и пресече първи финалната линия. Втори, на 15.2 секунди от него се нареди Димитър Цветков (KTM). На трето място се класира лидерът в BG-X Ендуро шампионата Искрен Генов (Gas gas) – с 16.2 секунди пасив от Теодор Кабакчиев. Челната петица допълват Бенджамин Дизел (KTM) и Шейн Мос (KTM), следвани от Михаил Митов (KTM) и Норберт Бергер (Beta).

Междувременно стана ясно, че фаворитът Теодор Кабакчиев ще участва само в първите три дни на шестдневката, тъй като му предстои поредното международно състезание по екстрийм ендуро, този път в Румъния. Така на практика неговото класиране ще важи само за BG-X Ендуро шампионата, което дава шанс на другите родни представители да окупират челната тройка на Six Days Crazy Job.

В клас Мотоциклети „Стандарт” първи стана Иван Димов (Husqvarna), следван от Мартин Тонев (KTM) и Мартин Енгелмайер (KTM).

При АТВ-тата спечели Емил Комаровски (Yamaha), а втори и трети станаха съответно Красимир Колев (Honda) и Христо Колев (Suzuki).

Днес с първия ден на навигацията започва истинският екшън в Six Days Crazy Job. Предстои 6 часа изтощително ендуро с дистанция 100-150 км при „експертите” и 60-120 км за останалите класове, което ще изстиска до краен предел физическите възможности на състезателите. Очаквайте подробности.

снимки: Яна Станчева и Антон Анестиев

09.09 2023 в 06:36 1