29 март 2024

Джъстин Уилсън загуби състезанието с живота

Снимка: indycar.com

Трагична вест пристигна от Пенсилвания. Най-лошото, което можеше да се случи, стана факт. Джъстин Уилсън напусна този свят, след като така и не дойде в съзнание след тежкия инцидент на състезанието от сериите Индикар в Поконо тази неделя. Уилсън загина без да е допуснал дори минимална грешка, след като каската му срещна отломките от разбилия се секунди по-рано болид на новобранеца Сейдж Карам.

Гигантът от Шефийлд си отиде на 37 години. Беше едно от най-популярните лица в падока, ветеран с богат опит в различни шампионати. Сбъдна мечтата си да бъде част от Формула едно през 2003 година като пилот на Минарди и Ягуар. Най-доброто му класиране бе осмото място в Индианаполис с Ягуар. Два сезона по-рано Уилсън стана шампиона във Формула 3000, давайки заявка за блестяща кариера. През 2012 триумфира и в 24-те часа на Индианаполис.

Джъстин Уилсън не спечели състезание във Формула 1, но ще остане в историята като най-високият пилот, сядал в болид от шампионата със своите исполински 192 сантиметра.

Семейството на Джъстин благодари на медиците, на маршалите на трасето и на отбора му Андрети Моторспорт за това, че до последно се бориха с всички сили за спасяването на живота на британеца.

"Джъстин беше любящ баща и отдаден съпруг, както и отличен състезател, уважаван от своите колеги. Качествата му като пилот бяха допълнени от неговата изключителна човечност, хуманност и честност. Именно заради това той беше един от най-ценените в падока", е част от скръбното изявление на родителите Кийт и Лин, съпругата Джулия и брата Стефан.

09.09 2023 в 06:34 2