Самонагласящи се огледала за мотори влизат в кикстартер

Авто Offnews Последна промяна на 24 юни 2016 в 18:30 22236 1

Самонагласящи се огледала за мотори влизат в кикстартер

Поредното технологично решение идва в помощ на любителите на мотоциклетите. Група поляци, стоящи зад името на компанията Zercado, ще опитат да съберат пари от кикстарт програма и да пуснат на пазара самонагласящи се според позата на ездача огледала за задно виждане.

Лидерът на проекта Бартош Амброжкиевич твърди, че е осъзнал нуждата от подобна технология от горчив личен опит и инцидент, който е претърпял със своя двуколесен любимец. Анализирайки по-късно ситуацията, в която е изпаднал, Бартош решава, че ако е имал огледала, които се нагласят автоматично спрямо позата, заета от ездача, то въпросният инцидент вероятно е щял да бъде избегнат.

Технологията вероятно ще включва сензори в екипировката на управляващия, които да дават данни на отгледалата в каква позиция да застанат, за да осигурят максимално добра видимост назад. Освен това самите огледала имат и красива светлинна ивица, която ги превръща и в изнесени мигачи.

Дизайнът на Zercado вече получи признание и няколко награди. В момента проектът е на етап набиране на средства и не е ясно кога ще може да започне реално производството. Според поляците цената на този компонент ще е около 250 долара.

Най-важното
Всички новини
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

1

09.09 2023 в 06:17

sffsdf12914