Сервизна акция за стотици нови Ferrari-та

Богатите също плачат

Авто OFFnews Последна промяна на 21 юли 2015 в 12:01 84 1

Сервизна акция за стотици нови Ferrari-та


В последните години станахме свидетели на доста масирани сервизни акции на големите производители, като в оторизираните сервизи бяха привиквани хиляди автомобили за отстраняване на даден дефект. Е, да се случи такова нещо на малосериен елитен производител като Ferrari е определено доста значимо събитие. Което пък ни показва, че няма безгрешни неща, дори и изработени от най-добрите майстори, на ръка.

Всъщност, вината в този случай едвали е на марката с кончето, но все пак Ferrari привиква 814 автомобила в САЩ, произведени между 19 декември 2014 и 29 април 2015 година, заради потенциален проблем в модула на въздушната възглавница на водача. Вероятният бъг, който може да доведе до сериозни проблеми, засяга разнообразна част от моделите на италианците - 458 Italia, 458 Spider, 458 Speciale, 458 Speciale A, California T, FF, F12 Berlinetta и дори LaFerrari.

Според съобщение на автомобилната агенция на Щатите (National Highway Safety Administration), италианските суперкари имат "комбинация от недобре залепена кожа при покритието на въздушната възглавница отстрани на водача и недобре завъртяна възглавница в модула", което при разгъване следствие на удар може да изкара възглавницата не там, където трябва, и да причини много сериозни наранявания.

От Ferrari твърдят, че шансовете за неправилно завъртане на еърбеговете е нищожен, но все пак ще привикат посочените по-готе модели в сервизите, за да заменят рисковите модули.

Най-важното
Всички новини
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

1

09.09 2023 в 06:36

sffsdf994