FE: Ди Граси триумфира в Париж

Авто Offnews Последна промяна на 24 април 2016 в 11:05 21 1

FE: Ди Граси триумфира в Париж

Лукас ди Граси спечели историческото първо състезание на Формула Е по улиците на Париж. Пилотът на Abt стартира от втора позиция на тясното трасе и се възползва от неубедителната реакция при изгасването на светлинита на най-бързия в квалификацията Сам Бърд (Virgin).

Също пред Бърд успя да се промъкне и съотборникът му Жан-Ерик Верн, който устоя на натиска на по-бързия британец и завърши на второ място. Самият Бърд не издържа на напрежението между опитите си да изпревари Верн и да защитава третата си позиция от връхлитащия Себастиян Буеми (e.dams).

В 40-та обиколка британецът допусна грешка, изпусна завой и въпреки че не се удари, беше изпреварен от Буеми, Никола Прост и Стефан Сарацен.

Сравнително лесното състезание за Ди Граси можеше да се превърне в по-сериозна задача, когато секунди след грешката на Бърд новодошлият в сериите китаец Ма Цин Хуа (Aguri) се разби в предпазната стена и на трасето се появи автомобил за сигурност, който елиминира всички разлики. Организаторите обаче не успяха да изтеглят болида на Aguri достатъчно бързо и състезанието приключи зад колата за сигурност.

Така Лукас ди Граси взе своята трета победа за сезона и втора поредна, с което увеличи аванса си пред втория в генералното класиране Буеми на 11 точки, 4 състезания преди края на шампионата.

Най-важното
Всички новини
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

1

09.09 2023 в 06:23

sffsdf10208