
Изключително лошото време с обилен дъжд и бурни ветрове, връхлетели България в последните дни, логично повлия и на „Кралят на Траяла 2025“. Заради бурята, голяма част от трасето в каменната кариера до Костинброд бе разрушено и организационният екип взе решение да отложи състезанието с един ден.
Така, вместо на 3 и 4 октомври, офроуд надпреварата ще се проведе на 4 и 5 октомври (събота и неделя). В момента екипът е на терен и възстановява състезателните зони с тежка техника и многобройни доброволци, като по план всичко трябва да е готово и през уикенда, когато се очаква времето да се подобри, състезанието да протече според предварителната програма.
В днешният петъчен ден ще се проведат техническите прегледи на състезателните автомобили , а официалното откриване на „Кралят на Траяла 2025“ ще бъде в събота от 10 часа. Денят ще завърши с мегарок парти и концерт на групите „Атлас“ и Б.Т.Р. Стартовете в неделя ще са от 9:30 часа, а награждаването ще е в 15:30.
Ще ви припомним, че общо 66 екипажа подадоха заявки в петте състезателни класа на екстремната офроуд надпревара. Освен български екипажи, на старта ще застанат участници от Румъния, Гърция и Испания.
Билетът за двата състезателни дни е на цена от 25 лева, като включва и пропуск за концерта. Деца до 18 години ще влизат безплатно. Локация на събитието може да откриете тук: https://maps.app.goo.gl/GVuJ7mBp933psRqf6
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари