•  Премиери и изложения
  •  Тунинг и прототипи
  •  Хора и пътища

Стартирахме Breslau Poland 2017 с етапна победа

Екипажът Цанко Цанков - Зорница Тодорова с Yamaha, поведе в класирането при SSV крос-кънтри след първия състезателен ден на международния оф-роуд маратон Breslau Poland 2017. Днес край Дравско Поморске в Полша бе даден старта на една от най-големите и стари надпревари в Европа, а на стартовата арка застанаха близо 140 състезателни машини от всички класове, сред които бе и нашият тандем, класирал се на трето място миналата година. Возилата традиционно са разделени на категории "крос-кънтри" и "екстремна".

Цанко и Зори стартираха деня от трета позиция в класа си, но бързо вдигнаха темпото и още преди средата на етапа излязоха начело на колоната и се откъснаха напред. Заради въртенето на две обиколки в стил "баха", обаче, бяха забавени, след като влязоха в трафика на камионите и над 10 километра не успяха да изпреварят тежкотоварни машини.

Това, естествено, се отрази на темпото на търновския екипаж и на финала бъгито взе етапната победа с крехък аванс от едва 15 секунди пред французите Жером Мьоре и Антоан Мьоре с Polaris. Трети за деня се класираха поляците Атрур Песта и Пржемек Будка (Polaris), а българите са трети в смесената подредба с крос кънтри джиповете.

И като заговорихме за крос-кънтри джипове, там най-бързи днес бяха Ален Кокел и Жером Накар с Bowler. В класа на екстремните 4х4 машини пък триумфираха поляците Славомир и Камил Ковалски с модифицирания си Jeep.

При мотоциклетите, първата етапна победа в Breslau Poland 2017 грабна холандецът Рико Ван Дер Санден с КТМ, а при ATV-четириколките - Андрей Пиерон с Can-Am. В аналогичните екстремни категории победители бяха съответно Уве Готцел (КТМ) и Ремигуш Куси (Polaris).

До редакционното приключване на материала, камионите още не бяха финиширали, а подробно (неофициално) класиране може да видите тук: https://live.geotraq.org/poland-2017/live.php

Не пропускайте и атрактивната галерия от деня, намираща се над статията. А ето и видео от финала на българския отбор: