19 април 2024

Валентино Роси спечели за четвърти път Monza Rally Show

Въпреки, че не грабна титлата в Moto GP, голямата звезда на Италия Валентино Роси все пак завърши 2015-та с победа. Докторът за пореден път доказа майсторските си умения и показа скорост, този път на четири колела, триумфирайки пред огромната тълпа в автомобилната надпревара Monster Energy Monza Rally Show, която по традиция събира едни от най-големите имена в авто-мото спорта за грандиозен финал на сезона.

Всяка година, Monster Energy Monza Rally Show събира заедно редица известни състезатели на две и 4 колела. Сред имената на предишните победители са легенди на 4 колела като Себастиян Льоб и бившия пилот от Формура 1 Робърт Кубица. Много считат шоу надпреварата за нещо като годишно парти, но когато състезатели са включени в състезание, даже и най-обикновено събитие се превръща в арена на сериозна конкуренция.

Докторът започна спокойно последните два етапа от надпреварата днес, заставайки на старта с аванс от 33 секунди. В крайна сметка той взе победата с над 50 секунди преднина, като по този начин надделя над звездата в Световния рали шампионат Тиери Ньовил и мотокрос легендата Тони Кайроли.

Роси и неговият навигатор Карлос Касина печелеха титлата на Рали Монца през 2006, 2007-ма и 2012, а сега се изравниха с Капело Роналдо в престижния списък на рекордьорите.

Не само Роси бе пистов мотоциклетист, взел участие в Monza Rally Show – неговият добър приятел Учо и победителят в Moto3 Романо Фенати също се включиха в шоутo, финиширайки съответно 5-и и 69-и в рали дебюта си на пистата в Монца.

09.09 2023 в 09:05 1