
Ден преди автомобилният салон да отвори врати за представителите на медиите, текат последни приготовления на щандовете на изложителите. Повечето от тях са от най-висока класа и са изградени изцяло според изискванията на световните производители. В навечерието на 24-тия международен „Автосалон София 2019“, който ще се проведе от 12 до 20 октомври в столичния Интер Експо Център, автомобилните страсти са нажежени до червено. До самото начало на автосалона няколко вносителя пазеха в дълбока тайна премиерите си, но вече всичко е известно и в този бюлетин ще разкрием най-вълнуващите и интересни марки и модели.
Безспорно една от най-големите премиери на автосалона ще се състои на щанда на Peugeot. Френската марка демонстрира своя преход към електрическата мобилност с премиерата на новия напълно електрически градски хечбек Peugeot е-208. Втората електрическа премиера за марката идва на две колела в лицето на скутера e-Ludix. Peugeot проектира себе си в ерата на енергийния преход и електрификацията и води посетителите към визията си за бъдещето с електрически автомобил, електрически скутер и електрически велосипед. Новото 208 ще може да се види и в конвенционалната си версия с бензинов или дизелов турбодвигател. Посетителите ще могат да се насладят и на новото Peugeot 508 във версиите седан и комби, което беше избрано за „Кола на годината в България” за 2019 година.
Компания на леките коли ще прави многофункционалният автомобил на годината Peugeot Rifter, който се предлага в пътнически версии с 5 или 7 места. Гамата от високопроходими автомобили ще бъде представена от два много атрактивни SUV - Peugeot 3008 и 7-местното Peugeot 5008. По време на изложението в София на разположение за тест-драйв ще бъдат 508 SW, 3008 и 5008. Покупката на автомобил в рамките на автосалона ще бъде съпътствана със специални условия и безплатна застраховка автокаско за всички автомобили от марката.
На щанда на Citroën на „Автомобилен Салон София 2019“, посетителите ще видят обновената моделна гама и иновативни технологии в годината на първото столетие на Citroën. Моделите, които предлагат отличителен дизайн и уникален комфорт, плод на програмата Citroën Advanced Comfort, са начело с новия флагмански кросоувър Citroën C5 Aircross, който през 2020 г ще предложи и хибридна версия. Освен него ще бъдат изложени бестселърът C3, представен през ноември 2016 г., новият C4 Cactus, първият кросоувър в гамата C3 Aircross и новият Berlingo.
На автосалона в София посетителите ще видят отново марката DS Automobiles, която се завръща на българския пазар, но вече представена от официален вносител „София Франс Ауто”. Със SUV-овете DS 7 Crossback и DS 3 Crossback, марката лансира гама от 6 автомобила, всички предлагани в електрифицирани версии под подписа E-Tense. По време на автосалона ще бъде представен флагманът на френските технологии DS 7 Crossback E-Tense 4x4, заедно с новия напълно електрическия луксозен модел DS 3 Crossback E-Tense.
В рамките на „Автомобилен Салон София 2019“ широката публика ще има възможността да се запознае с най-новите модели на щанда на Renault – петото поколение на Clio, второто издание на Captur, новото ZOE и горещият хечбек Megane R.S. Trophy. Новото Renault Clio изпъква с своя съблазнителен дизайн, който е една от основните отличителни черти на емблематичния хечбек. Изложеният модел е в ниво на оборудване R.S. Line, предлагащо по-агресивна и спортна визия.
Посетителите ще имат възможността да се запознаят отблизо и с напълно обновения екстериор и интериор на новото електрическо Renault ZOE, което надгражда обещанието на марката за устойчива градска мобилност с подобрени мощност, автономност и технологии на борда. По-малко от месец след първата си официална премиера, новото Renault Captur също ще направи своя дебют пред българска публика. Изцяло обновеният градския кросоувър демонстрира откривателската си същност и авантюристичен характер, както и една от множеството си персонализации, налични за стилния модел.
Марката Renault напомня на посетителите и за традициите си в моторните спортове, представяйки новото Renault Megane R.S. Trophy. Новото попълнение в R.S. гамата носи духа на рекордите за най-бърз автомобил с предно предаване, които бяха поставени на пистите „Нюрбургринг” и „Спа” тази година.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1
09.09 2023 в 05:12
Последни коментари