McLaren направи кабриолет и за 570S

Авто OFFNEWS Последна промяна на 17 юни 2017 в 13:00 44 2

McLaren направи кабриолет и за 570S

Британският производител McLaren спази традицията и представи версия с подвижен покрив на модела си 570S. Без изненада тя е в подразделението Spider и представя прибиращ се твърд покрив, както в предишните подобни модели от линията. Кабрио версията обаче ще бъде произвеждана специално за американския пазар.

Наличието на този нов компонент добавя още 45 кг към теглото на машината. В същото време мощността остава същата с "едва" 562 к.с., генерирани от 3.8-литровия V8 агрегат. Ускорението е подобаващо - 3.1 секунди от 0 до 100 км/ч и максимална скорост от 328 км/ч. Тя обаче може да бъде достигната само, ако автомобилът е затворен.

Производителят гарантира, че въпреки по-голямото тегло представянето на кабрио версията и на купето практически не се различават. Същото важи и за сигурността и здравината, гарантирани от карбоновата монококова конструкция.

Прибирането и изваждането на подвижния покрив отнема 15 секунди и може да бъде извършвано до скорост от 40 км/ч. Отделно има допълнително задно стъкло, което може да се вади и прибира в зависимост от това дали шофьорът иска да се наслаждава по-добре на звука на двигателя или предпочита уюта на затвореното купе.

От McLaren вече приемат поръчки за първите 400 модела на 570S Spider s cena ot 208 000 щатски долара. От компанията потвърдиха, че по-луксозната верся 570GT, като и европейската 540C няма да получат подвижен покрив.

Виж още за:
Най-важното
Всички новини
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

2

09.09 2023 в 05:41

sffsdf26413

1

09.09 2023 в 05:32

sffsdf26413