Mercedes представи водородния GLC F-CELL

OFFNews Последна промяна на 13 юни 2016 в 12:30 148 1

Mercedes представи водородния GLC F-CELL

Mercedes съобщиха плановете си за водорoдния GLC F-CELL още в началото на годината. "Зеленият" кросоувът обаче няма да е като другите водородни коли на пазара. Това е така, защото освен че ще разчита на горивната клетка, литиево-йонните му батерии ще могат да се зареждат и от контакт. С пълен заряд автомобилът ще изминава близо 50 км. 

Комбинацията от батериите и двата резервоара за водород с общ капацитет около 8 кг позволява на GLC F-CELL да изминава 500 км без презареждане. Това би трябвало да успокои тези, които се притесняват от ограничения пробег на този вид автомобили. 

Пробажбите в някои страни като Германия, Япония и САЩ ще започнат към края на 2017 г. Цената все още не е обявена, но шефът на отдела по интегриране на електическо задвижване Юрген Шенг обещава, че тя ще е приемлива. 

Марката планира да покаже на започващия през октомври в Париж автосалон изцяло електрически концепт с пробег 500 км, който да се превърне в заводски модел преди 2020 г. 

Най-важното
Всички новини
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

1

09.09 2023 в 06:18

sffsdf12340