Shelby вади звяр със 670 коня на цената на баварска 6-ца

Авто OFFNews Последна промяна на 20 януари 2017 в 13:20 29 1

Shelby вади звяр със 670 коня на цената на баварска 6-ца

Shelby са повече от известни със страшните си доработки на Mustang, но последното им юбилейно творение се отличава още повече. 

За да отбележи 50-годишнината си от първия си модел Super Snake, излязъл през далечната 1967 г., компанията на покойния Карол Шелби ще създаде само 500 тунинговани и свръщмощни Mustang-и.

Shelby завиват механичен компресор на 5-литровия V-осмак на мъсъл колата, с което агрегатът вади 670 к.с. Цената на тунинг пакета е 36 795 долара, а като добавим и стойността на самия Ford Mustang GT, сметката възлиза на 69 995 долара за базов модел. С други думи на цената, на която в САЩ биха могли да си купят най-евтиното купе Серия 6 на BMW, има и опция за мощна американска икона. 

За тези с по-дебел портфейл има и алтернатива - мощността на двигателя може да набъбне до 750 коня благодарение на компресори на Whipple или Kenne Bell.

В този вид дивият жребец спринтира до 96 км/ч за 3,5 секунди и минава стандартните 400 метра драг за 10,9 секунди. 

Най-важното
Всички новини
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

1

09.09 2023 в 05:56

sffsdf20442