Мат Лебланк ще е начело на Top Gear за следващите два сезона

Мат Лебланк официално остава водещ на Top Gear, потвърдиха от Би Би Си. Американският актьор е подписал договор за два сезона и ще ръководи предаването редом с Крис Харис и Рори Рейд.
Еди Джордан и Сабина Шмиц ще продължат да се появяват на екрана, а единствената рокада от първия сезон, оказал се не неуспешен, е напускането на Крис Еванс.
Качествата на звездата от "Приятели" не са останали незабелязани от редактора на Би Би Си 2 Патрик Холанд, който казва, че любовта на Лебланк към колите е заразна, а талантът му - огромен.
Първият епизод на 23-и сезон бе гледан от 4,3 млн. души, а в течение на времето рейтингът продължаваше да се срива, превръщайки рестартирането на шоуто в провал в сравнение с версията на Кларксън, Мей и Хамънд. Голяма част от заклетите фенове на старото трио хвърлиха вината върху Крис Еванс, който се след края на сезона.
Все още няма точна дата за излъчване, но се знае само, че сезон 24 ще стартира през 2017 г. Конкурентното шоу на бившите водещи, The Grand Tour, ще дебютира на 18 ноември.













