Отново апетити за поглъщане на Harley-Davidson

Авто Offnews Последна промяна на 07 юли 2016 в 10:00 54 1

Отново апетити за поглъщане на Harley-Davidson

За пореден път легендарният производител на мотоциклети Harley-Davidson стана обект на спекулации около собственото си бъдеще. В началото на месеца акциите на компанията се покачиха, след като тръгнаха слухове за интерес от страна на частния инвестиционен фонд KKR & Co.

Уж-купувачът е голяма компания, която се занимава с частни инвестиции, енергетика, хедж фондове, недвижими имоти и др. Според запознати интересът на точно тази фирма към може би най-известният мотоциклетен производител в света не е от вчера, а датира от 2010 година.

В същото време в последните година-две Harley-Davidson меко казано не жъне кой знае какви успехи на пазара, което доведе до изнервяне на инвеститорите в компанията. Затова и слуховете за поглъщане намират почва, в която да покълнат и бързо да нахлуят в медийното пространство. От Harley, обаче, пуснаха ясно съобщение, което гласи:

"Компанията ни периодично се свързва с различни видове пазарни спекулации. Както винаги, ние няма да обръщаме внимание и няма да коментираме подобни слухове", всъщност коментираха хората от мотоциклетния производител.

Най-важното
Всички новини
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

1

09.09 2023 в 06:15

sffsdf13484