Arctic Trucks Ford F-150 „яде” сняг и лед (галерия и видео)
Исландската компания Arctic Trucks е доста популярна със сериозната доработка на редица пикапи и всъдеходи за справяне със сурови арктически и офроуд условия. Фирмата преоборудва различни пикапи и SUV-машини, превръщайки ги в сериозни всъдеходи, често и в сътрудничество с автомобилните производители – като Isuzu, Volkswagen и Toyota.
Доскоро Arctic Trucks не са имали много вземане – даване с модели на Ford, особено с F-150. Имало е спорадични „тунинги”, например на по-големия F-350. Сега, този пропуск е попълнен, смеем да твърдим – по много ефектен начин.
Солидният Arctic Trucks Ford F-150 е с индекса АТ44. Това ще рече, че пикапът е „обут” с масивни 44-инчови гуми Hakkapeliitta, които Nokian Tyres произвежда специално за тунерите от Исландия.
Към момента няма детайлни технически подробности за арктическия F-150, но е видно, че е с модифицирано повдигнато окачване, защити под купето, сериозни раздувки на калниците и допълнителни LED-светлини. Що се отнася до двигателят, в случаят явно става въпрос за 3,5-литровия бензинов V6 EcoBoost, а „донорът” е в ниво на оборудване Lariat.
Макар засега този Ford F-150 да е единичен тестов екземпляр, от Arctic Trucks предвиждат да включат модела в основната си програма за доработки, което би могло да означава, че и версиите с 3-литров дизел и 5-литров V8 бензин също ще могат да бъдат модифицирани.
Лично собственикът на исландската компания Емил Гримсон е тествал модифицирания пикап в продължение на две седмици в сурови условия и е доволен от резултата. Това може да видите от видеото, което е публикувал:













