19 март 2024

Българска доминация и в етап 2 на Balkan Offroad Rallye 2015

Българите продължават да диктуват темпото в международната надпреварата Balkan Offroad Rallye 2015. В отсечката около Самоков, родните пилоти в челото на класирането са безпощадни по тежките трасета.

В "крос-кънтри" категорията, където имаме най-много участници, родните машини окупираха предните места. При автомобилите, конкуренцията между първите три екипажа е убийствена. Ивайло Върбанов и Георги Антов с Мицубиши спечелиха 150-километровата отсечка и се изкачиха до трето място в генералното класиране. А там начело излязоха Десислав Славчев и Маргарита Стайнова (Мерцедес), но с нищожните 7 секунди преднина пред Петър Ценков и Иван Маринов (Опел). Върбанов и Антов са трети, със също нищожна разлика от водачите – 33 секунди.

В класа на ATV-четириколките, Васил Томов (КТМ) от Велико Търново отново бе безпогрешен и увеличи аванса си пред швейцареца Паскал Тройон (Кан Ам) на близо половин час. В класа на SSV-бъгитата Цанко Цанков и Зорница Тодорова (Поларис) удържаха атаката на миналогодишните победители Леа и Филип Готие от Франция. Разликата между двата екипажа е 3:58 минути.

При камионите, германецът Герхард Валхер с Унимог отне водачеството на сънародника си Томас Шмид. В екстремния клас, начело е двукратният победител в Balkan Offroad Rallye Мартин Хеле с Тойота, а челната тройка допълват сънародниците му Мартин Дехент (Тойота) и Фриц Бекер (Мерцедес). Българският екипаж Свилен Максимов - Делян Димитров е в края на класирането заради технически проблеми.

Утре Balkan Offroad Rallye 2015 се отправя към Старосел с 360-километров специален етап в Рила, Родопите и Тракийската низина. Правим уточнението ,че класирането в този материал е неофициално, на база сателитните тракери.