27 април 2024

Бронзов медал за Красен Кънчев в дебютната му година на „Алпе Адрия“

Снимка: LAP.bg

Състезателят на „АИТ Рейсинг“ Красен Кънчев (BMW) се представи по блестящ начин в дебютната си година в международния шампионат по мотоциклетизъм на писта „Алпе Адрия“, тръгвайки си от Словакия с бронзовия медал в клас Superstock. Във финала, който се проведе на „Словакияринг“ през уикенда участие взеха още двама български пилоти – съотборникът на Кънчев в клас Supersport 600 Боян Бончев (Yamaha) и Мартин Чой (BMW) в клас Superbike.

Последният кръг не бе от най-успешните за Красен, който получи наказание от 20 секунди в съботния манш заради изпреварване при жълт флаг, а в неделя падна малко преди края на последната обиколка. Въпреки това обаче, точките, които събра му бяха достатъчни, за да завърши на престижното трето място сезона, макар за пръв път да кара на всяка една писта от календара.

В събота ми наложиха наказание от 20 секунди, което мисля, че не беше справедливо, тъй като предприех маневра за изпреварване, изравних се с пилота пред мен, но видях жълтия флаг и затова реших да го пусна напред. Все пак съдиите отсъдиха, че всъщност съм изпреварил и заради това завърших на 14-та позиция. Вчера паднах на последната обиколка, но все пак мисля, че беше една успешна година. Дължа всичко на „АИТ Рейсниг“ в лицето на председателя Ангел Траков, за което искрено им благодаря, както и на всички мои приятели, които ми помогнаха и без които тези резултати нямаше да са налице. Сега съм се съсредоточил върху финала на източноевропейския шампионат и мисля, че имам реален шанс да спечеля“ – заяви Красен.

Шампион в клас Superstock стана Михал Прашек (BMW), следван от Михаел Шанбера (BMW).

Другият състезател на „АИТ Рейсинг“ Боян Бончев също се представи на ниво въпреки силната конкуренция в клас Supersport 600, финиширайки на 8-мо място в събота, 9-то в неделя и 9-то място в крайното класиране за уикенда.

За първа година в клас Superbike пък се състезаваше Мартин Чой (BMW), който завърши съответно 4-ти и пети в двете състезания на “Словакияринг“. Шампион в тази категория е Роланд Реск.

09.09 2023 в 06:33 1