29 април 2024

Ето ги националните шампиони по оф-роуд

Българската федерация по автомобилен спорт е готова с класирането от Националния оф-роуд шампионат за 205 година. Сезонът бе интересен, като 5 надпревари бяха валидни за определяне на шампионите - Кърджали, Варна, В. Търново, Самоков и Русе.

В клас Т1 на Националния оф-роуд шампионат, безапелационни победители са Милен Милев и Десислава Цветанов от Рейсинг Мания Х Тетевен с 86 т. Техни подгласници са съотборниците им Димитър Ничев и Гергана Калинова с 61 точки, а почетната стълбичка допълва ветеранът Петър Минчев от АСК "Стари столици", навигиран от двукратния участник в рали "Дакар" Пламен Николов (45 т.).

В клас Т2, победители в Националния оф-роуд шампионат са Ивелин Иванов и Петко Петков от АСК "Етър Рейсинг" с 52,5 т. На второ място са Христо Калинков и Ива Бонева от АСК "Добруджа" с 25 т. Подиумът допълват Мануил Иванов и Николай Руменов от Рейсинг Мания Х Тетевен.

В клас Т3 за SSV машини, победители в Националния оф-роуд шампионат са Николай Гочев и Димитър Боевски от АСК "Крейзи фокс" с 80,5 т. Техни подгласници са съотборниците им Мартин Гочев и Димитър Янакиев с 63 точки, а на трето място са победителите от Balkan Offroad Rallye 2015 Цанко Цанков и Зорница Тодорова.

09.09 2023 в 09:04 1