Скоро електромобилите ще могат да се зареждат за 5 минути (видео)

Авто OFFNews Последна промяна на 16 май 2017 в 12:05 45 1

Скоро електромобилите ще могат да се зареждат за 5 минути (видео)

Колкото и да се напъват производителите, в крайна сметка електромобилите имат една основна ахилесова пета и това е времето за зареждане. Колите на ток отдавна могат да изминат прилично разстояние на един заряд, но неудобството идва след изчерпването му. 

Литиево-йонните батерии са най-разпространения начин за захранване на електромобилите, но те са не само тежки, а и се зареждат мъчително бавно. Дори с бързи зарядни "пълненето" на батерията отнема десетки пъти повече време зареждането на конвенционална кола с двигател с вътрешно горене. 

Сега изреалската фирма StoreDot смята, че е разрешила загадката как да постави електромобилите наравно с дизеловите и бензинови коли с помощта на свръхбързо зареждане. Компанията работи по своята FlashCharge технология от години, но вече смята, че е време да е прехвърли към автомобилите. 

FlashCharge се състои от комбинация от слоеве наноматериали и секретно органично вещество. Резултатът е, че само за 5 минути зареждане се достига 100% заряд. Не се посочва какъв е капацитетът на батерията от видеото, но StoreDot обясняват, че той е достатъчен за изминаване на 480 км. 

Проявяваме някакъв скептицизъм, просто защото звучи твърде добре, за да е истина. Нека изчакаме да видим технологията поне в прототипна кола преди да си вадим изводи.

Най-важното
Всички новини
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

1

09.09 2023 в 05:48

sffsdf24937