Toyota представя дървена концепция в Милано

Авто Offnews Последна промяна на 07 март 2016 в 15:30 2790 1

Toyota представя дървена концепция в Милано

Малко преди началото на дизайнерската седмица в Милано, Toyota показа интересно решение за автомобил, вдъхновен от японските разбирания за естетика и дизайн. Автомобилът направен от дървени материали и се казва Setsuna. Тялото на двуместното четириколесно е направено от японски кедър, а рамата от бреза.

Машината се задвижва от електрически двигател, макар че до момента няма подробни данни за по-детайлни спецификации. Производителят изтъква друго сериозно достойнство на Setsuna - всички снадки са направени без помощни елементи по старата японска технология "окуриари".

Според азиатците характеристиките на возилото символизират отношенията между различните поколения в семейството, които освен спомени, предават едни на други и семейния автомобил. Именно затова Setsuna разполага със специален прибор, който измерва времето и е разграфен до 100 години. Производителят обещава, че машината може да има дълъг живот, стига да бъдат полагани необходимите грижи.

Най-важното
Всички новини
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

1

09.09 2023 в 06:27

sffsdf7956