28 април 2024

Пламен Стайков и Рафи Кадир спечелиха рали спринт "Пампорово"

Екипажът грабна и титлата в шампионата

Снимка: Снимка: Антония Кондева

Пламен Стайков и Рафи Кадир (Skoda Fabia R5) спечелиха тазгодишното трето издание на рали спринт “Пампорово”. Екипажът на АСК “Флат-Аут” спечели всичките пет специални етапа, което им донесе и победата в надпреварата. С този резултат Стайков и Кадир взимат и титлата в националния рали спринт шампионат.

На второ място завърши екипажът на Антон Титов / Александър Спиров (Skoda Fabia R5), които въпреки спуканата гума се качиха на подиума. Победителите в клас RC4 и най-бърз екипаж с автомобил задвижван от предните колела Никола Мишев / Петър Сивово (Peugeot 208 Rally4) завършиха на трето място в генералното класиране.

Европейската рали шампионка Екатерина Стратиева и неният навигатор Георги Аврамов (Opel Corsa Rally4) са втори в клас RC4 и четвърти в генералното класиране пред победителите в клас НС3 Добрин Борисов / Пламен Иванов (Renault Clio Maxi).

До финала на на надпреварата достигнаха петнадесет от стартиралите седемнадесет екипажа, като за щастие нямаше нито един инцидент.

С рали спринт “Пампорово” се слага и края на сезон 2023 на националния рали спринт шампионат на България.