28 април 2024

Мотокрос: Петър Петров очаква най-трудното си състезание

Най-добрият български състезател в клас МХ2 на световния шампионат по мотокрос Петър Петров (Kawasaki Racing Team) очаква най-голямото си предизвикателство от календара на 2016 този уикенд в Тайланд.

Заради високата влажност и температура мисля, че състезанието в Тайланд ще е най-трудното през сезона. Смятам, че ще се стремим да си пестим силите. Това е състезание, което трябва да се издържи и да не се правят грешки, защото всяка грешка уморява. Трасето е ново и все още не знам какво да очаквам", заяви Петър Петров специално за предаването "На финала" по БНР.

От неделя пилотът от Севлиево вече е в Тайланд, където се подготвя за втория кръг от Световния шампионат в клас МХ 2. В първото състезание за сезона – Гран При на Катар, българинът завърши на 6-о място.

В Тайланд ще участва и вторият ни представител в този клас Майкъл Иванов (Marchetti Racing). Заради падане в Катар състезателят от Троян не успя да завърши втория манш, а в първия финишира 19-и.

Ако не бях допуснал грешки, мисля, че в Катар имах реални шансове за топ 15. В Тайланд пистата е нова. Надявам се всичко да е наред, но трябва да подобря малко старта си“, сподели той.