26 април 2024

DTM: Молина и Оер блестят на Лаузицринг

Мигел Молина (Audi) и Лукас Оер (Mercedes) спечелиха двете състезания от третия кръг на Германския шампионат за туристически автомобили (DTM) на пистата Лаузицринг.

Молина триумфира в първата надпревара в събота, когато стартира от първа позиция. Веднага след старта пилотът на Abt обаче беше изпреварен от съотборника си Джейми Грийн и се оказа в ролята на догонващ. Само след десетина минути обаче Молина настигна Грийн, изпревари го и не допусна повече лидерската му позиция да бъде застрашена.

Третото място остана за Роберт Викенс (Mercedes), който дори се бе прицелил във втората позиция на Грийн, но не успя да стопи разликата от 2 секунди в края, за да има шанс да атакува и да изпревари.

Неделният ден пък донесе голяма радост на Лукас Оер и отбора му Mucke Motorsport, които регистрираха първата си победа в шампионата. За разлика от Молина, на Оер не му се наложи да догонва, защото поведе още в първите метри и не изпусна лидерството до края. Пилотът направи ранно спиране в бокса и 20 минути преди края отново бе лидер. С успеха си Оер стана 20-ят пилот от общо 24 действащи в шампионата, който е записал поне една победа в DTM.

Без особени затруднения до второто място достигна Матияс Екстрьом (Audi), а Роберт Викенс записа стана единственият състезател, качил се на подиума и в двата дни след още едно трето място. Това позволи на Викенс да излезе начело и в генералното класиране с 58 точки - с 3 повече от Марко Витман (BMW). Трети, с 46 точки, е Екстрьом.

09.09 2023 в 06:19 1