•  Премиери и изложения
  •  Тунинг и прототипи
  •  Хора и пътища

MOTO GP: Лоренсо очаквано стартира първи във Валенсия

Хорхе Лоренсо (Yamaha) ще стартира от първа позиция в последния старт от сезона на Moto GP във Валенсия. Претендентът за световната титла записа зашеметяващо най-добро време от 1:30.011, заявявайки, че това е най-добрата обиколка в кариерата му. Двамата асове на Honda - Марк Маркес и Дани Педроса оформиха изцяло испанската първа редица на стартовата решетка.

Лидерът в класирането Валентино Роси (Yamaha) не завърши квалификацията, след като падна във втората част от сесията. Това обаче не повлия на стартовата позиция на "Доктора" за неделната надпревара, защото така или иначе той щеше да стартира последен заради наложеното наказание след Малайзия. Преди инцидента Роси успя да стигне до 12-то място, опитвайки се да направи възможно най-добрите настройки със състезателно темпо.

Втора редица на старта ще бъде заета от Алекс Еспаргаро (SUzuki), Кал Кръчлоу (Honda) и Брадли Смит (Yamaha). Най-бързото Ducati в квалификацията бе това на седмия Андреа Яноне. В последния си старт в Moto GP пък световният шампион за 2006 година Ники Хейдън (Honda) ще стартира от 16 място.

За да стигне до титлата Хорхе Лоренсо ще трябва първо да завърши и второ да ликвидира аванса от 7 точки на 9-кратния световен шампион Роси.