29 март 2024

MOTO GP: Педроса потегля първи в Малайзия

Дани Педроса (Honda) спечели квалификацията преди предпоследното състезание от календара на Moto GP в Малайзия. Испанецът регистрира 1:59.053 като най-бърза обиколка на "Сепанг" в квалификацията и времето му остана валидно за водач на първа редица.

Най-близо до Педроса беше съотборникът му Марк Маркес. Световният шампион остана на близо половин секунда от лидера, като по чудо не унищожи мотора си след сериозно разклащане в края на сесията. За да бъде още по-интересно, на първа редица, точно до Маркес, утре ще потегли лидерът в класирането Валентино Роси (Yamaha). Двамата влезнаха в сериозна полемика на тема феър плей в последните дни, като и днес Роси беше забелязан да жестикулира по посока на младия испанец, когато двамата се разминаха на трасето след края на квалификацията.

Претендент номер 1 за първото място на "Доктора" - съотборникът му Хорхе Лоренсо продължи да изпитва сериозни проблеми със спирачките и ще поведе втора редица на старта. До него ще застанат Кал Кръчлоу (Honda) и Андреа Яноне (Ducati).

Преди утрешния предпоследен старт от календара разликата между лидера Роси и Лоренсо е едва 11 точки.