24 април 2024

Силно начало за българите в Six Days Crazy Job 2016

Точно 100 състезатели с мотори и АTV, сред които и 3 дами, застанаха на старта за неделния пролог на ендуро надпреварата Six Days Crazy Job 2016, която разтърсва подножието на Стара планине в периода 31 юли – 5 август.

В почивния ден атрактивен ендурокрос взриви казанлъшкото село Скобелево, където близо 2000 зрители се радваха на майсторските умения на пилотите да преминават през различни по вид трудни препятствия.

Веднага си пролича сериозната подготовка на българските претенденти за титлата в различните класове. В клас Profi родната ендуро звезда Теодор Кабакчиев (KTM) остана буквално без конкуренция и завъртя 3-те обиколки за 6:05.2, пресичайки първи финалната линия. Той остави на второто място с цели 13.6 секунди пасив миналогодишния победител Бенджамин Дизел (KTM).

Третото място в пролога зае Йохан Лайтнер (Gas gas), следван от другите български фаворити Илиян Кузманов (Honda) и Михаил Митов (KTM).

В първият ден от навигацията Кабакчиев продължи с перфектното си представяне, преодолявайки тежката дистанция за 06:21:44 часа. Тук другият млад ендуро талант Искрен Генов (Gas gas) показа добра форма и финишира на второто място

09.09 2023 в 06:13 1