29 март 2024

Атанасов и Башкехайов спечелиха рали „Стари столици”

Йордан Атанасов и Ангел Башкехайов (Mitsubishi Lancer Evo IX) спечелиха 47-ото издание на рали „Стари столици”, последен кръг от националния рали шампионат и записаха първата си победа в генералното класиране.

Атанасов започна сезона като един от претендентите за националната рали титла, особено след първото място за нашия шампионат в рали „България”, след това обаче изостана основно заради проблеми с автомобила. На финала в Шумен Атанасов изпревари с 58,1 секунди Игнат Исаев и Теодоси Димитров (Citroen DS3), които взеха първото място сред автомобилите с един двигателен мост и спечелиха в своя клас RC3.

В оспорваната битка за третото място Даниел Попов и Дилян Попов (Peugeot 208 R2) спечелиха срещу бившите рали шампиони на България Георги Василев и Стефан Добрев (Mitsubishi Lancer Evo IX). Попов взе първото място в своя клас RC4 и днес се качи на подиума, като победи с 3,1 секунди Василев.

Топ 6 на финала в рали „Стари столици” допълниха Станислав Владимиров/Чавдар Събев (Opel Astra), които са новите шампиони в клас RC3 и Христо Атанасов и Марин Иванов (Citroen C2), които останаха втори в клас RC4. Общо 28 екипажа завършиха втория ден на рали „Стари столици”, които включваше пет скоростни отсечки.

След края на надпреварата Йордан Атанасов обяви официално края на своята спортна кариера. Сред причините за това са липса на ресурс - време и пари, които според варненеца са основите неща, заради които се постигат високи резултати в моторните спортове.

Също на рали "Стари столици", преди 5 години своята активна кариера приключи шампионът Димитър Илиев.

09.09 2023 в 06:03 1