29 март 2024

Маршавелов спечели писта "Русе" с рекорд

Пилотът на КА-2 Рейсинг Тим Константин Маршавелов (Mitsubishi Lancer Evo 10) спечели състезанието в серия „Макси“ в третия кръг от националния пистов шампионат по автомобилизъм, който се проведе днес в Русе. Надпреварата се проведе в два манша, които бяха спечелени именно от пловдивския пилот. Рекордът на трасето също бе подобрен от Маршавелов, след като във втория манш той успя да запише време от 1:17.303мин.

След спечелената в съботната квалификация първа стартова позиция, Маршавелов се възползва максимално от това и нямаше проблеми в първия манш. В него той завърши на първа позиция, като на финала бе с 13.356сек. пред втория.

Втория манш също бе отличен за двукратния шампион на България, след като в него той завърши първи, но този път на 19.700сек. пред втория. В третата обиколка от надпреварата Маршавелов записа и най-доброто си време за уикенда, като това с това бе поставен и нов рекорд на русенското трасе. След това постижение, пловдивчанинът вече е притежател на всички рекорди по трасетата у нас.

Пловдивският тим си тръгва от Русе и с първо място при отборите, след като Иван Влъчков (Honda Civic) също записа победа в състезанието - в клас "туринг" . В клас "Спорт" първи по време се класира Михаил Симеонов със Ситроен С2, а в клас „Свободен“ шампион стана русенецът Свилен Максимов.

Страхотно състезание за нас. Първия манш бе по-оспорван, а втория по-лек, както за мен, така и за автомобила. Доволен съм, свършихме работата за която бяхме дошли. Вече държим рекордите на всички трасета у нас, което ни прави много щастливи“, сподели пловдивчанинът след състезанието в Русе.

Над 30 хиляди почитатели на бързите коли аплодираха "Grand Prix Ruse 2016", а надпреварата бе закрита от създателя на първия български болид SIN R1 и автомобилен шампион Росен Даскалов, който е и организатор на състезанието.

09.09 2023 в 06:13 1