29 март 2024

Mercedes отвя конкуренцията в "24 часа на Нюрбургринг"

Перфектно класиране записаха машините на Mercedes в 44-то издание на ADAC Zurich Mercedes-AMG състезание на Нюрбургринг. Машини на производителя от Щутгарт се класираха на първите четири места, демонстрирайки мускули пред развълнуваната публика.

Състезанието се проведе на конфигурация от 25 километра, включваща както пистата, така и легендарното трасе Нордшлайфе, а победителят - Black Falcon Mercedes AMG GT3 с номер 4 завъртя общо 134 обиколки в рамките на денонощието. Нещо повече, след близо 24 часа на трасето, победителят бе определен в последната обиколка.

Навлизайки в последните 25 км от надпреварата пилотът на номер 4 Маро Енгел вече беше зад гърба на Кристиян Хохенадел, също с Mercedes (HTP Motorsport). След кратко преследване Енгел атакува и успя да изпревари съперника си, а до карирания флаг натрупа и минимален аванс от 5 секунди и половина.

Веднага след финала от HTP Motorsport поискаха разследване на комисарите за нечисто изпреварване. Директорът на състезанието Валтер Хорнунг обаче заяви, че не вижда нищо нередно в маневрата и не счита, че има причина за налагане на наказание.

Втората кола на Black Falcon с номер 9 и номер 88 на Haribo Racing ( също Mercedes) заеха следващите две места. Най-бързият не-Mercedes беше BMW с номер 23 на Schubert, следван от още един Mercedes - номер 6. В Топ 10 попаднаха и автомобили Audi, Bentley и Porsche, които обаче останаха далеч от най-бързите, след като най-добрите им екипажи напуснаха надпреварата заради различни инциденти.

Екипажът на машината-победител беше съставен от пилотите Маро Енгел, Бернд Шнайдер, Адам Кристодулу и Мануел Мецгер.

09.09 2023 в 06:19 1