29 март 2024

Мирослав Ангелов и Георги Гаджев спечелиха рали спринт Пампорово

Екипажът си осигури и титлата в дисциплината

Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Skoda Fabia Rally2 evo) спечелиха първото издание на рали спринт „Пампоров“. На второ място завърши дуото на Костадин Щерев/Николай Арабаджиев (Subaru Impreza) следвани от Антон Титов/Динко Георгиев (Skoda Fabia R5), след повече от интересна битка между двата екипажа.

Още в самото начало Ангелов/Гаджев започнаха да задават темпото, като не позволиха на нито един от техните преследвачи да ги догони. С победата си в Пампоров екипажа на АСК „Мегапорт“ си извоюва и титлата в рали спринт шампионата завършвайки сезон 2021 повече от успешно с националните титли в рали и рали спринт дисциплините. Техния аванс пред завършилите на второ място Костадин Щерев/Николай Арабаджиев бе от 01:14.6 мин.

Зад намиращите се на трето място в генералното класиране на рали спринт „Пампоров“ Антон Титов/Динко Георгиев завърши екипажа на Борис Григоров/Даниел Миленков (Mitsubishi Lancer Evo IX). С това си представяне Григоров/Миленков си подсигуриха и титлата в клас НС2 и третото място в генералното класиране за рали спринт шампионата.

Челната петица се затваря от завършилите на второ място в клас НС2 в рали спринт шампионата Христо Парашкевов/Манол Парашкевов (Subaru Impreza). Те завършиха надпреварата с аванс от почти тридесет секунди пред най-бързия екипаж с един двигателен мост Никола Мишев/Ангел Башкехайов (Peugeot 208 Rally4).

Динко Иванов/Живко Желев (Citroen C2), Екатерина Стратиева/Георги Аврамов (Peugeot 208 R2), Емил Денев/Тодор Йорданов (Renault Clio) и Иван Иванов/Румен Иванов (Honda Civic) затварят челната десетка в първото издание на рали спринт „Пампоров“.

09.09 2023 в 05:06 1