29 март 2024

Петър Петров 7-ми в Гран при на Италия

Майкъл Иванов 33-ти

Петър Петров завърши на седмо място в Гран при на Италия - 15-и кръг от световния шампионат по мотокрос в клас МХ2. Българският пилот от заводския тим на Kawasaki остана на девета позиция в генералното класиране, а до края на шампионата остават шест състезания.

Уикендът не започна добре за Печето, който заради падане на няколко състезателя на старта остана на задна позиция. В крайна сметка българинът успя да се добере до 20-та позиция.

В първото състезание днес, обаче, Петров стартира много добре и беше на 12-а позиция след първата обиколка. Той постепенно изпревари силни съперници като Жереми Сеевер (Швейцария, Suzuki), Адам Стери (Великобритания, КТМ), Брент ван Донинк (Белгия, Yamaha) и други, което му отреди седмо място с общо време 35:06.952 минути в 17-те обиколки на дълбоките пясъци край Мантова.

Вторият манш далеч не беше толкова успешен за българския състезател, който дълго време караше на 17-а позиция, но в заключителните минути изпревари цели петима свои съперници и в крайна сметка се класира на 12-ото място с време 36:13.825 минути.

С резултат 26-31 другият ни представител в клас МХ2 Майкъл Иванов се нареди на 33-та позиция.

Британецът Макс Ейнсти, от тима Monster Energy DRT Kawasaki спечели и двата манша, което му донесе втора поредна двойна победа в МХ2. Той обаче има малки шансове за титлата в конкуренцията на лидерите в шампионата Паулс Йонас (Латвия, КТМ) и Тим Гайзер (Словения, Yamaha), които му направиха компания на подиума в Гран при на Италия.

В клас MXGP с пълен актив от точки победата грабна Ромен Фебр (Yamaha)

09.09 2023 в 06:34 1