28 април 2024

Падане лиши от добро представяне Петър Петров в Мексико

Жестоко падане на старта на първия манш бе причината за лошото представяне на Петър Петров (Kawasaki) в Гран при на Мексико – предпоследен кръг от световния шампионат по мотокрос.

Печето беше блъснат от швейцареца Валентин Гило, като моторът буквално се стовари върху него. Българският състезател в клас МХ2 е бил закаран веднага в болница с контузия на врата. Преди това уикендът започна добре за Петров, който се нареди на 10-то място в квалификацията и имаше реален шанс за класиране в челната петица.

„Претърпях лошо падане на старта след добър скок и си нараних врата. Все пак се надявам нещата да отшумят и да съм добре за Гран при на САЩ. До момента на падането всичко за мен вървеше перфектно. Моят съотборник Томас Ковингтън се справи много добре. Искам да благодаря на целия екип на Kawasaki Racing Team за помощта, която ми оказват. Сега имам нужда от възстановяване, за да мога да завърша силно този сезон” – бяха думите на Петър след финала.

Все пак, въпреки тежкия инцидент, българският пилот прибави 3 точки към актива си и в момента се намира на 10-та позиция в генералното класиране с 304 т. Победител в клас МХ2 на трасето в Леон след драматично състезание стана съотборникът на Петър Томас Ковингтън. Лидер продължава да бъде словенецът Тим Гайзер (Honda) – 556 т., следван от Полс Йонас от Латвия с КТМ – 538 т. и Макс Ейнсти от Великобритания с Kawasaki – 506 т.

Финалът на световния шампионат по мотокрос е идният уикенд в САЩ на легендарното трасе „Глен Хелен”.

09.09 2023 в 06:33 1