•  Премиери и изложения
  •  Тунинг и прототипи
  •  Хора и пътища

Петър Петров спечели последния кръг от мотокрос шампионата на Англия

Един от най-добрите български състезатели по мотокрос - Петър Петров (Kawasaki Racing Team), добави още един успех към блестящата си колекция, след като триумфира във финалния кръг от националното първенство на Англия (клас МХ2), провел се този уикенд в Донкастър. На трасето FatCat Печето завърши трите манша с резултат 1-3-7 и събра 59 точки, които му бяха достатъчни, за да се качи на най-високата стълбичка на награждаването.

Денят започна перфектно за българина, който поведе от старта на първия манш, но падане на първата обиколка го изпрати назад. Това даде възможност на Брайън Маккензи (Pendrich Height Services Kawasaki) и Steven Lenior (Dyer and Butler KTM) да натрупат аванс и да се отскубнат от групата. Печето обаче направи страхотен спринт и 4 минути преди края на манша настигна лидерското дуо. След титанична битка между него и МакКензи, Петров намери подходяща линия, атакува и излезе отпред.

Ето как се развиха другите два манша, директно от Петър Петров: „Във втория манш решихме да тестваме някои нови неща по мотора за 2016-та, което бе причина да потегля доста зле. Трябваше да наваксвам от близо 20-та позиция и успях да достигна само до третото място. В последния манш обаче направих добър старт и се движех някъде шести, но един от сътезателите падна пред мен, други се удариха в мен, което ме изпрати на последното място и успях да се добера само до 7-мото” – заяви за АВТО Офнюз Печето след финала.

Подиумът в Англия допълниха състезателите на домакините Стивън Кларк, който остана на само точка зад Петров и Адам Стери с 53 точки. След осемте кръга на шампионата Печето завърши на 14-та позиция със 137 точки, а победител стана Стивън Лениор със 450 т.