•  Премиери и изложения
  •  Тунинг и прототипи
  •  Хора и пътища

WRC: Без драми, Ожие триумфира в Швеция

Най-очакваното и логичното се случи и Себастиен Ожие (VW) победи във втория кръг от Световния рали шампионат в Швеция. След като пренощува като лидер с аванс от 17 секунди пред Хейдън Падън (Hyundai), Ожие просто трябваше да пази аванса си в единствения останал етап в последния ден - Вармюлсасен с дължина 15.87 км. Световният шампион обаче не само запази аванса си, но и за пореден път доказа огромната си класа с първо място, добавяйки още 3 точки към актива на победител в ралито.

Второто място остана за Хейдън Падън. Новозеландецът изравни най-доброто постижение в кариерата си, въпреки че не блесна в последния ден. По средата на дистанцията Падън удари дървен кол, част от маркировката, който проби радиатора на последната версия на неговия Hyundai i20. В крайна сметка той успя да стигне до шестото място в отсечката, което бе достатъчно да запази втората позиция в крайното класиране.

Без много шум около себе си трети завърши пилотът на M-Sport Мадс Йостберг (Ford). Норвежецът не пожела да рискува, предвид голямото си изоставане от втората позиция на Падън и остана седми в етапа, но се качи на подиума.

Допълнителни точки от последния етап взеха още втория Андреас Микелсен (VW), както и третият Крис Мийк (Citroen). Микелсен е и най-близо до лидера в генералното класиране Ожие, който вече е с пълен актив от 56 точки, срещу 33 за неговия съотборник.