29 март 2024

WRX: Солберг дублира титлата

Петер Солберг е новият стар световен рали-крос шампион. Норвежецът си осигури втора поредна титла от шампионата на ФИА, след като завърши на 3 позиция в последния старт за годината в Аржентина. Всъщност самото класиране за полуфиналите беше достатъчно за пилота на SDRX, за да постигне целта си.

Победата взе състезаващия се с частен автомобил Audi Робин Ларсон, а Матиас Екстрьом (EKS) остана втори. Основният съперник на Солберг в битката за титлата тази година Тими Хансен стартира първи във финала, но очевидно концентрацията му не бе на особено високо ниво, след като вече знаеше, че няма шанс за първото място в генералното класиране. Хансен допусна няколко неточности и в крайна сметка остана на 5 място.

Феновете на Солберг очакваха с нетърпение евентуално негово участие в рали Дакар през 2016 година, но то ще се отложи поне с 12 месеца. Норвежецът имаше апетитно предложение за участие, но прецени, че няма да има време да се подготви достатъчно добре за тежкото състезание предвид натоварения график на WRX.

09.09 2023 в 09:04 1